Kako zaposliti brigadu za popravak stana

Oni kažu da popravak može biti obustavljen, ali je nemoguće završiti. Do takvog tužnog zaključka dolaze oni ljudi koji su preuzeli ovaj slučaj, "ne uzimajući u obzir troškove". Čak i ovaj naizgled jednostavan posao kao što je bijeljenje zahtijeva vještinu, pa što možemo reći o modernoj obnovi, dakle, ako niste sigurni u svoje sposobnosti, onda nije poželjno početi raditi sami. Slika je nešto drugačija kada je posao povjeren stručnjacima, ali gdje ih pronaći? Da ne biste bili zarobljeni, morate znati kako angažirati brigadu za obnovu stana, što je to brigada i kakve su to povratne informacije. Trošak rada

Kako zaposliti brigadu za popravak stana Troškovi rada brigade

Sasvim je prirodno da trebate znati trošak posla koji treba obaviti. Da biste to učinili, pozovite nekoliko tvrtki koje obavljaju posao koji vam je potreban i saznajte više o cijeni.

Nitko neće reći točan trošak rada, čak i nakon pregleda objekta.

Važno je ovdje postaviti pravo pitanje, stoga pitajte o stopama koje nisu za neki objekt, već za kvadratni ili trčanje metar. Poznavajući te podatke, možete procijeniti cijenu posla. Možete pitati: "Zašto otprilike?". Odgovor je očigledan - jer je nemoguće predvidjeti što bi još moglo biti potrebno tijekom popravka! Primjerice, angažirali ste brigadu za lijepljenje tapeta, otkrili cijene, a tijekom pripremnih radova ispostavilo se da je potrebno zamijeniti dio žbuke, jer je onečišćen plijesni. To niste odmah primijetili, a ekipa je primijetila samo kad ste skinuli stare pozadine. Stoga, ako je brigadir naveo samo troškove lijepljenja tapeta, onda bi dodatni rad brigade bio gubitak.

Kvaliteta

Kako zaposliti brigadu za popravak stana Zaposlenici

Iako cijena puno rješava, ali ne sve. Stoga, prije nego što angažirate brigadu za popravak stana, pitajte o obavljenom poslu i recenzijama kupaca. Čvrsta tvrtka može se provjeriti na recenzijama ostavljenim na njihovoj stranici na internetu, a tim privatnih trgovaca može se procijeniti gledajući popravljene objekte. Ako ste ograničeni i angažirate subotu, rezultat može biti savršen ili postati žalostan.

Zabava sa

Kako zaposliti brigadu za popravak stana U nekim slučajevima, nakon primitka predujma, svi kontakti su prekinuti. Ponekad ljudi kažu; "tako lijepa osoba, koja bi mislila da je varalica." Da bi bilo lijepo, ovo je profesija ove vrste ljudi, inače ne bi mogli zavaravati ljude u takvom broju, inače im se jednostavno ne bi vjerovalo.

Vrijedi odbaciti sve sumnjive prijedloge, bez obzira koliko primamljivi izgledaju!

Što trebate znati

Kako zaposliti brigadu za popravak stana Pažljivo odaberite brigadu Čak i prije nego što pristanete na suradnju s određenom brigadom, obratite pozornost na sljedeće točke:
  1. Je li brigada zaključila sporazum o pružanju usluga.
  2. Koji su radni uvjeti.
  3. Tražite iskustvo majstora.
  4. Neka vam daju popis poslova koje tim može učiniti.
  5. Rad sada iste brigade radi negdje drugdje?
  6. Koja su jamstva dana za obavljeni rad.
  7. Može li nadzornik procijeniti.
  8. Tražite portfelj.
  9. Nakon dogovora o cijeni, nemojte misliti da će tim riješiti sve probleme. Morat ćete komunicirati s nadzornikom, baviti se organizacijskim pitanjima, dogovoriti procjene, dogovoriti rokove, biti prisutni tijekom nabave materijala, pratiti kako se posao obavlja.

Kako zaposliti brigadu za popravak stana Svakako sklopite ugovor

Čak i ako vam se sve svidjelo, još uvijek nemojte puni plaćanje unaprijed! Ako će tim kupiti građevinske materijale, tada imajte na umu da se u tom slučaju njihov trošak automatski umnožava za 10%. Međutim, to nije pravilo, a to bi trebalo saznati prilikom sklapanja ugovora. Recite da želite vidjeti sve čekove i kontrolirati troškove sami. To ne uznemiruje profesionalce, jer takvo stanje pomaže izbjeći mnoge nesporazume, jer posebno stariji ljudi žive po cijenama sovjetskih vremena.

Ispravan pristup izboru tima pomaže u izbjegavanju mnogih problema i značajno pojednostavljuje i ubrzava popravke koje će se obaviti na visokoj razini. 2

traži

povezani članci